Skip to main content

Cześć! Jestem Tomek - fan sushi i kultury japońskiej

Jestem krakowskim studentem japonistyki i od zawsze interesuję się japońską kulturą, sztuką, historią i językiem. Fascynacja Japonią zrodziła we mnie również miłość do sushi! Próbowałem już wielu oryginalnych odmian sushi, ale zawsze szukam nowych doznań kulinarnych, uwielbiając ich fantazyjne wersje, takie jak california maki.

Moje zainteresowanie kulturą japońską nie kończy się jednak tylko na jedzeniu sushi. Interesuję się także literaturą, filmem i muzyką japońską, a także japońskim stylem życia, takim jak zen czy wabi-sabi. Fascynacja tą kulturą zrodziła we mnie również zamiłowanie do japońskiego języka, którego uczę się już od kilku lat.

W wolnym czasie uwielbiam słuchać japońskiej muzyki, czytać japońskie powieści, oglądać japońskie filmy i seriale, a także uczyć się nowych słów i zwrotów w japońskim. Często spędzam czas w restauracjach sushi, eksplorując różne smaki i połączenia składników. 

Parę miesięcy temu postanowiłem zrobić domowe sushi! Kto wie co będzie dalej! ;)

Dodatkowo postanowiłem podzielić się swoją wiedzą i doświadczeniem z innymi miłośnikami sushi. Stworzyłem ranking najlepszych restauracji sushi w Krakowie, który opublikowałem tutaj, na moim blogu. Zebrałem tam informacje o różnych lokalach, w których można spróbować pysznego sushi, oceniałem ich jakość, atmosferę i cenę. Mam nadzieję, że moja lista pomogła (i pomoże!) innym osobom w wyborze odpowiedniego miejsca na smaczne danie sushi w Krakowie.