Artykuły na temat sushi

Jak nie sushi, to co? Jakich pysznych potraw kuchni japońskiej warto jeszcze spróbować?

Japonia to niezwykły kraj, który urzeka swoim pięknem oraz wyjątkową kulturą i sposobem życia tutejszych mieszkańców. Wycieczka do tego fantastycznego miejsca potrafi zachwycić nawet najbardziej opornych turystów i sprawia, że większość osób, które chociaż raz odwiedzą Japonię wraca tu ponownie. Warto również wspomnieć o kuchni japońskiej, która zachwyca bogactwem smaków, kolorów i doznań zmysłowych. Najpopularniejszym daniem tego kraju, jest bez wątpienia sushi, jednak czy to jedyna potrawa warta spróbowania? Oto kilka najciekawszych propozycji kulinarnych z Kraju Kwitnącej Wiśni.

Czytaj więcej

Poznaj najpopularniejsze rodzaje sushi, które musisz spróbować

Sushi to uwielbiane danie na całym świecie, które wyróżnia się oryginalnością i bogactwem smaków. Często gości na różnorodnych imprezach i umila nam czas spędzany z bliskimi. Faktem jest, że istnieje wiele rodzajów sushi, które warto poznać już teraz. Sprawdźmy zatem, jakie są najpopularniejsze i najsmaczniejsze rodzaje tego dania. Co warto wiedzieć o sushi? Dlaczego to wyjątkowe danie jest tak popularne na świecie?

Czytaj więcej

To wszystko mity! Sprawdź, co na temat sushi jest nieprawdą.

Sushi — na samą myśl o tym pysznym, azjatyckim daniu, uśmiech automatycznie pojawia się na twarzy. Nic dziwnego, sycący ryż, w połączeniu z chrupiącymi warzywami, rybą i dobrze dobranymi dodatkami to świetna propozycja na romantyczną kolację, spotkanie ze znajomymi albo długo wyczekiwany lunch. Jednak gdyby dłużej się nad tym zastanowić, czy na pewno wiemy o tej potrawie wystarczająco dużo? Co jest prawdą, a co tylko mitem?

Czytaj więcej

Czy istnieje savoir-vivre jedzenia sushi?

Sushi to japońskie danie, które zyskało popularność na całym świecie. Wielu ludzi ceni sobie nie tylko smak, ale także sposób podania i przygotowania sushi. Jednak podobnie jak w przypadku każdego innego kulinarnego doświadczenia, istnieje savoir-vivre jedzenia sushi, który warto poznać przed rozpoczęciem jedzenia.

Czytaj więcej

Historia sushi — na pewno nie wiesz o nim wszystkiego!

Czy wiesz, kiedy wymyślono sushi? Choć powszechnie uważa się, że ta potrawa pochodzi z Japonii, to nie jest to do końca prawdą. Historia sushi jest dowodem na to, że najbardziej ceni się w kuchni to, co najprostsze, a jednocześnie o najbogatszej tradycji. Po pojawieniu się w Polsce, sushi przez kilka lat było dość ekskluzywną potrawą, a wysokie ceny składników i rachunków w restauracjach powodowały, że nie była ona dostępna dla przeciętnych ludzi.

Czytaj więcej